Pytania kwizowe
Jeśli chcesz zgłosić własne pytanie, wypełnij formularz. Pamiętaj, że pytanie powinno mieć przynajmniej 10 odpowiedzi (najlepiej jak ma 15 lub więcej). Pytania i odpowiedzi układaj tak, żeby się nie przedawniały z czasem (nie pisz „aktualny prezydent” tylko np. „prezydent w latach 1500-1510”). Należy też pamiętać o właściwym użyciu wielkich liter i znaków interpunkcyjnych.
Jeśli dla danej odpowiedzi chcesz podać kilka alternatyw (np. dla odpowiedzi „Donald Tusk” alternatywną odpowiedzią może być „Tusk”, czyli samo nazwisko), oddziel je znakiem | (czyli w podanym przykładzie: Donald Tusk|Tusk)
Jakiego typu powinny być pytania? Pytanie powinno mieć kilka(naście/dziesiąt) odpowiedzi, aby rywalizacja w grze trwała jak najdłużej. Dobrym przykładem jest pytanie o władców (np. władców Polski), które może w odpowiedziach zawierać wszystkich władców, więc będzie nad czym pomyśleć odpowiadając. Warto tutaj podać jako odpowiedź główną, pełne nazwisko wraz z rokiem panowania, a jako alternatywy samo nazwisko. Czyli pełna treść odpowiedzi podana w formularzu: Bolesław I Chrobry (992 - 1025)|Bolesław I Chrobry|Bolesław Chrobry. W ten sposób ta odpowiedź będzie zaliczona zarówno jak ktoś wpisze „Bolesław I Chrobry (992 - 1025)”, jak i „Bolesław Chrobry” (oczywiście kto pierwszy ten lepszy), natomiast na liście wyników (poprawnych odpowiedzi) wyświetli się pierwsza z podanych alternatyw, czyli „Bolesław I Chrobry (992 - 1025)”.
Pytania i odpowiedzi można pisać z polskimi znakami diakrytycznymi, ale nie należy używać innych znaków specjalnych (takich jak długa spacja czy cudzysłów francuski).
Więcej informacji odnośnie tego jak układać pytania pojawi się wkrótce.